RU+38 (095) 820-03-01
+38 (098) 615-41-44

Як перетворити старі меблі в дизайнерський предмет інтер'єру?

Не варто поспішати викидати на смітник старі меблі, вони ще можуть стати в нагоді і стати родзинкою всього інтер'єру. Переробка застарілих меблів не тільки економить сімейний бюджет, але і дає можливість проявити свій талант і фантазію. Не потрібно забувати, що старі шафи і комоди відрізняються міцністю. Достатньо лише вдихнути в них друге життя.

Найпростіші способи переробки: обклеювання, обробка наждачним папером, фарбування, заміна оббивки. Таким простим способом можна отримати унікальний предмет інтер'єру.

Оновлення тумб, комодів і шаф

Існує кілька етапів переробки:

  • Спочатку необхідно позбавити предмет старої поліровки. Для цього підійде дрібнозернистий наждачний папір. Якщо є деталі, які необхідно відремонтувати, тоді знадобляться саморізи. Небажані діри і червоточини замазуються шпаклівкою для дерева.
  • Далі виріб покривають будь-якою вподобаною основою. Фахівці радять зупинити вибір на нейтральних, типових для меблів тонах: чорному, білому, бежевому, темно-коричневому. Звичайно, допустимі і яскраві відтінки, але тоді стиль інтер'єру повинен цьому відповідати.

Оновити шафу допоможе самоклеюча стрічка. Вона також стане в нагоді при нанесенні малюнка. З плівки вирізують трафарет, прикріплюють його до виробу і забарвлюють поверхню. Для декорування меблів зараз використовують готові наклейки, декупаж, які покривають лаком. Результат порадує: мінімум зусиль, витрат і виходить розпис на меблях.

Переробка меблів методом фарбування

Справжнім дизайнерським рішенням буде переробка старих меблів за допомогою нанесення на них різнокольорових малюнків. Можна поекспериментувати з малюнками одного кольору, але різних відтінків. Часто майстри роблять своєрідну «розтяжку» від світлого до самого насиченого кольору.
Цей же спосіб можна використовувати на різних ящиках комода. Наприклад, верхній забарвити в небесно-блакитний, а нижній буде насичено-синім. Для дитячої підійдуть веселі кольори веселки. Якщо є художні здібності, то проявити їх також можна на поверхні комоду. Зараз в моді квіткові мотиви і птиці на гілці, зображені уздовж всього виробу.

Оновлення кухонних меблів

кухонні меблі

Якщо кухонні меблі виглядають похмуро і громіздко, тоді частину дверей в шафках можна замінити скляними. Оновити кухонний гарнітур також можна методом фарбування. Наприклад, верхня частина жовта, а нижня синя. Прикріпивши бамбукове полотно, шафки набудуть екзотичні нотки. Оригінально виглядають декорування керамічною плиткою, тканиною або вагонкою.

Оновлення м'яких меблів

диван кольоровий

Найчастіше оновлення м'яких меблів починають з заміни оббивки і поролону. Для перетяжки підбирають спеціальні тканини. Головне, в переробці старих меблів - не боятися експериментувати, з радістю та впевненістю в своїх силах приступати до роботи. Тоді будинок засяє новими фарбами, а інтер'єр буде неповторним.