RU+38 (095) 820-03-01
+38 (098) 615-41-44

Оригінальний диванчик для дачі - робимо самі

диван на дачу самостійно

Перегортаючи барвисті каталоги, в яких можна знайти безліч фотографій чудовb[ меблів для віталень, ви, напевно, не раз зупиняли погляд на зображенні малогабаритного простенького диванчика, який складається тільки з дерев'яного каркаса і матраца. Зручність і практичність подібного дивана підбивають зробити таку покупку, але ось вартість, навпаки, зупиняє. Альтернативою фінансових витрат може стати виготовлення такого диванчика самостійно.

Переваги дивана зробленого власними руками

Основу простенького дивана становить міцний, але в той же час надійний корпус, що складається з декількох горизонтальних і вертикальних поперечин. Цей диван примітний тим, що його можна зробити власними руками, без проблем і з найпростіших матеріалів, які може придбати будь-яка людина. Все, що вам потрібно для того, щоб самостійно зробити диван, - це креслення, схеми, максимально точні розрахунки матеріалів, які знадобляться, і найпростіші інструменти (лінійка, меблевий степлер, молоток, електричний лобзик, дриль), а так само посидючість, акуратність, працьовитість, вільний час.

У сучасному житлі простенький диванчик, створений власними руками, виглядає грубувато, та й не передбачений він для подібних цілей. Але ось в заміському будинку або на дачі такий диван займе відповідне місце і обійдеться вам набагато меншими витратами.

На користь самостійного створення таких меблів можна сформувати ряд аргументів. Це:

  • Економія фінансів. Дачний диванчик, зроблений самостійно, обійдеться вам за меншу суму, ніж придбаний у спеціалізованому магазині. Але не рекомендується забувати, що економія не повинна зашкодити якості.
  • Виготовляючи диван самостійно, ви самостійно відповідаєте за якість готового виробу. При цьому вам не потрібно переживати, що бруси будуть погано скріплені, витратні матеріали - низької якості, або в роботі було допущено безліч неточностей і дефектів.
  • Купуючи деревину сучасну фурнітуру високої якості, ви зможете надати готовим меблям вид професійної. Дошки купуйте без сучків, гнили і темних місць, контролюйте точність складання, тому що вона здатна надати готовому виробу лиск саморобних меблів.
  • При створенні дивана ви самостійно розробляєте креслення-схему, а готовий виріб буде відповідати вашим потребам і мати відповідні габарити. При необхідності ви без проблем зробите перетяжку меблів, знову-таки заощадивши чималу суму.

Майстер клас

Складові елементи корпусу дивана необхідно робити і збирати в певній послідовності, яка виглядає таким чином:

  • В першу чергу робиться спинка.
  • Далі виготовляється передня панель.
  • Третій етап - це виготовлення сидіння.
  • Після сидіння робляться підлокітники.
  • В останню чергу - основа.

В першу чергу потрібно придбати дошки потрібних розмірів. Якщо таких дощок немає, то їх можна зробити самостійно. Після того як ви зробите виміри, потрібно акуратно відпиляти зайве. Після чого необхідно зробити пази в відповідних місцях. Після цього просвердліть отвори в рамі основі, щоб вставити шурупи в нижню частину каркаса, не допускаючи при цьому утворення тріщин в стопорі. Запам'ятайте: професіонали не радять купувати соснові дошки, тому що вони не витримують деформацію і потребують додаткової обробки. Крім того, готуючи необхідні деталі і заготовки, в обов'язковому порядку зверніть увагу на деревний малюнок. З'єднання потрібно робити так, щоб вікові кільця дерева опуклими сторонами розташовувалися один до одного.

Закінчуючи збірку, дошки необхідно дуже добре відшліфувати. Заключним етапом цієї частини робіт стане обов'язкова обробка деревини спеціальним воском для меблів, кольоровою глазур'ю або ж самою звичайною морилкою з подальшим матування.

Розміри дивана потрібно задавати, виходячи з побажань і призначення меблів. Але потрібно врахувати, що габарити основи саморобного дивана впливають на розміри готової конструкції.

Щоб зробити опорні ніжки, краще застосовувати середні бруски (до 10 см) перетином 7х7 см з міцної деревини. Але для міцності, місця з'єднання рекомендується зміцнити сталевими ріжками.

Виготовляючи диван самостійно, ви самі встановлюєте кут нахилу спинки. Каркас може бути зроблений, наприклад, з чотирьох вертикальних і двох горизонтальних направляючих. Висоту спинки можна робити, виходячи з особистих переваг і вашого зросту. На задню частину каркаса необхідно накласти лист фанери, рівний за розмірами спинки. А з лицьового боку фанера накладається тільки на відкриту ділянку, інше буде закрито сидінням.