RU+38 (095) 820-03-01
+38 (098) 615-41-44

Як прибрати запах з дивану

Завжди є ризик зіпсувати улюблені м'яку меблі - пролити напої під час святкового застілля. Домашні тварини та діти найчастіше грають на диванах, залишаючи після себе «сюрпризи» з неприємним запахом. Звичайно, не важко викликати хімчистку, думаючи як прибрати запах з дивана своїми силами. Варто знати, що обов'язково допоможуть народні методи і спеціальні засоби.

Диван


Ефективні способи усунення запаху в залежності від його типу


Диван в процесі експлуатації може піддаватися різним забрудненням. У підсумку він починає неприємно пахнути. Найбільш поширеними дратівливими запахами від дивана є:

• магазину або складу;

• тютюнового диму;

• вогкості;

• тварин;

• органіки.

Будь який неприємний запах потрібно прибрати, так як він приносить власнику дискомфорт. Залежно від причини появи, застосовують різні засоби і методи усунення забруднень. Якщо самостійно впоратися з проблемою не виходить, варто звернутися в хімчистку.

Новий диван

Диван кутовий

Тільки що придбані меблі можуть насторожувати господарів специфічним запахом. У таких випадках рекомендується провітрювати квартиру дві доби. Але для цього її доведеться покинути на вказаний термін, що власники не завжди можуть собі дозволити.

Виведення неприємного запаху з дивана проводиться після генерального прибирання. Всі речі виносяться з приміщення або закриваються в шафах. Найкраще залишити житло на два тижні.

Увага! Якщо в приміщенні є килими з вовни, їх потрібно прибрати, так як вони сильно вбирають запахи.

Всі приміщення і диван обробляються пилососом. Їм очищають внутрішню і тильну поверхні, а також ділянку біля ніжок. Можна відкрити на 30 - 40 хвилин кватирку або все вікно, щоб прискорити процес.


Позбутися від запаху нового дивану допомагають такі методи:

1. Сорбенти природної етіології (м'ята, чебрець, ромашка і т. п.) поміщаються в марлеві мішечки, які розкладають по всій кімнаті і дивану. Можна також використовувати чайні пакетики.

2. Диван накривають сухим простирадлом, а зверху розсипають морську сіль.

3. По дивану розкладається столова сода і залишається на ніч. Вранці її потрібно дбайливо прибрати м'якою щіткою і пропилососити оббивку меблів.

4. Махрове простирадло просочується оцтовим розчином. Потім воно ретельно вичавлюється, щоб залишитися вологою, і поміщається на диван на 2-3 години.

5. Суміш з кави і ваніліну розсипають по всьому дивану і залишають на 3 години, а потім видаляють пилососом.

6. Робота з озонатором. Це спеціальний прилад для виведення запахів і дезинфекції. Він ефективний, але дорогий, тому його використання обмежене бюджетом.

Щоб остаточно позбутися неприємного запаху на м'яких мебляв, придбаних нещодавно, потрібно близько 3-4 діб. Якщо від неї пахне сирістю, краще здати її назад в магазин. Інакше меблі можуть деформуватися в процесі експлуатації.

Старі меблі

Що робити якщо диван погано пахне, але він вже служить багато років? Ліквідувати запахи вкрай складно, буде потрібна комплексна і грунтовна обробка. Від таких меблів може пахнути старістю, цвіллю, тваринами, а найчастіше всім у сукупності.

Усувають небажані запахи в кілька етапів:

1. Диван виноситься на вулицю і ретельно вибивається. Там його залишають на 3-5 годин, але потрібно доглядати за меблями. Оптимально це робити в вітряну погоду, щоб підсилити ефект.

2. Меблі заноситься додому і піддаються очищенню пилососом з особливою насадкою. Обов'язково чистять складні і важкодоступні зони.

3. Всі поверхні можна протерти оцтовим розчином, він готується в пропорції 1: 4 з водою. Оббивку накривають марлею, заздалегідь змоченою в цьому складі.

Якщо меблі довгий період перебувала в приміщенні, де не було опалення і панувала вогкість, то їх слід грунтовно висушити тепловим вентилятором. У такій ситуації диван часто вражає грибок, і він починає неприємно пахнути. Щоб прибрати запах цвілі з оббивки дивана, потрібно спочатку видалити шпателем причину його появи. Потім ділянку обробляють складом для чищення м'яких меблів від плям. Близько дивана можна розмістити ємність з розчином з соди. В нього додають суміш з м'яти і солі. Якщо ці методи не принесли належного результату, оббивку і наповнювач дивана варто замінити.


Домашні тварини

Коли тварини мешкають в квартирі, для господарів часто актуальна проблема, як прибрати запах від них з дивана. Кішки і собаки по своїй природі мітять територію, на якій проживають, і меблі не стають винятком. До цього особливо чутливі алергіки, які реагують не тільки на шерсть, але і на продукти життєдіяльності вихованців.

Позбавлення від неприємного запаху з дивана в домашніх умовах проходить в кілька етапів:

1. Усунення сечі за допомогою оцтового складу, а потім поверхню ретельно протирають м'якою ганчіркою.

2. Нейтралізація сечової кислоти - оббивка рясно покривається харчовою содою.

3. Створення спеціального складу з перекису водню і будь-якого засобу для миття посуду, яким покривається проблемна зона. Розтирати його не потрібно, просто залишити на 2-3 години. Потім ділянку обробляють вологою ганчірочкою.

Хлор в цьому випадку використовувати не радять. Не варто також застосовувати ароматизатор (туалетну воду, освіжувач повітря, дезодорант). Це частіше додає запаху різкості, що провокує вихованців знову мітити меблі.


Вогкість

Коли від старих меблів пахне вогкістю, потрібно діяти комплексно. Позбутися від такого запаху дивана допоможе кілька засобів:

• яблучний оцет;

• засоби проти грибків (ними обробляються дерев'яні складові дивану);

• слабкий марганцевий розчин (перевищення дози може відбитися на кольорі оббивки);

• сода, активоване вугілля та інші адсорбенти.

Кожен з представлених засобів дає хороший результат. А найкращий ефект досягається від застосування їх в комбінації. Головне дотримуватися дозування і час витримки, щоб не зіпсувати оббивку.

Сеча

Диван може зіпсуватися від попадання сечі людини або тварини. Перший випадок зазвичай відбувається, коли в будинку росте дитина. Другий пов'язаний з тваринним інстинктом позначати свою зону або з образою на господаря.

Незалежно від причини, власники прагнуть позбутися від неприємного запаху дивана. Пляма від сечі ефективно усувається нашатирним спиртом, якщо нанести його на забруднену ділянку і залишити на 30 хвилин. Після чого слідує обробка господарським милом, і меблі залишають на 20 хвилин. Потім цю ділянку промиваєтью водою з розведеним в ній оцтом (на 1 л. Рідини 1 ст.л.) і просушується.

Плями від сечі тварин краще очищати оцтовим розчином, в якому пропорції води і оцту 3:1. Диван обробляється цим засобом і просушується. Потім проблемна зона покривається харчовою содою і спеціальною сумішшю:

  • перекис водню - 3%,
  • мильна вода - 1 чайна ложка,
  • вода - 100 мл.

Даний засіб залишається на дивані на 2 години, потім усувається вологою ганчіркою. Поверхню потрібно пропилососити і висушити. Очистити диван від неприємного запаху дитячої сечі можна набагато простіше, адже у неї більш слабка концентрація. Робота проходить аналогічно, але співвідношення води і оцту 5:1. Плями запирають господарським милом. Через 20 хвилин воно змивається приготованим розчином. Хорошою альтернативою оцту вважаються:

  • лимонний сік,
  • марганцевий розчин,
  • горілка,
  • йодна суміш (вода - 1 л., йод - 15 крапель), але цей варіант не підходить для світлої оббивки.

Якщо на диван помочилася собака, варто використовувати спеціальні поглиначі запахів. Їх можна придбати в ветеринарних магазинах. Після обробки меблі обов'язково пилососять для видалення залишків хімії.

Розлите пиво

Прибрати запах пива з дивана самостійно разом з плямою можна за допомогою оцтової суміші (оцет - 3 ст.л, вода - 1 л.). Нею потрібно намочити простирадло, яким накривається диван. Тканину краще придавити, щоб волога з неї просочила поверхню. Потім простирадло грунтовно вичавлюють і 3-4 рази повторюють процедуру.

Очищення шкіряного дивана від неприємного запаху пива та інших рідин проводиться тільки мильним розчином з додаванням 1 ложки нашатирю. Для нанесення складу на поверхню застосовується м'яка губка. Потім диван протирається сухим рушником.

Універсальні народні методи


Там, де необхідно прибрати запах з м'яких меблів і при цьому заощадити, люди звертаються до народних засобів. Серед них найбільш ефективні:

• сода;
• господарське мило;
• сіль;
• оцтова кислота;
• чай: чорний або зелений;
• кава мелена;
• лимонний сік;
• суміш марганцівки і перекису водню;
• нашатирний спирт.

Народні засоби наносять чітко на пропахлі ділянки, а потім видаляють, намагаючись не залишити плям. Залежно від матеріалу, може бути використано все, що під рукою. Навіть дитяче мило із запахом іноді виручає, але може залишати сліди на оббивці.


Професійні рішення

Народні методи популярні в силу своєї доступності і екологічності. Але найбільш ефективними вважаються професійні засоби і суміши. Вони мають специфічні запахи. Працювати з ними потрібно, коли вдома відсутні діти і тварини, а після їх застосування приміщення грунтовно провітрюється.

Видалення запаху з дивана за допомогою професійних засобів відбувається строго по інструкції. Результат помітний тільки після 2-3 застосувань. Засіб наноситься на тканину, через 20-30 хвилин диван чистять вручну. Всю площу після цього потрібно пропилососити миючою насадкою.

У пошуках, чим видалити неприємний запах з м'яких меблів, люди вибирають знайомі і за порадами знайомих заслби які можна придбати в магазині:

  • Відбілювачі, що містять хлор, і їх аналоги
  • Аерозоль для знищення запахів від тварин і сечі

Блювота

Коли людину нудить на диван, відразу постає питання, як ефективно позбутися від блювоти і її запаху на дивані. Для цього проводиться кілька етапів очищення:

1. Усунення блювотній маси ганчірками або шпателем.

2. Протирання проблемної ділянки вологою ганчіркою.

3. посипання кухонною содою оброблюваного місця.

4. Прибирання соди пилососом після висихання.

5. Протирання проблемної зони розчином з миючим засобом.

Ці п'ять дій краще виконати якомога швидше. Інакше запах буде поступово проникати все глибше. В результаті меблі стануть непридатними для використання.

Профілактика

Диван потребує постійного і дбайливого догляду. Щомісяця з нього потрібно вибивати пил і обробляти мильним розчином. Як тільки диван забруднився, потрібно відразу ж очистити ділянку наявними засобами.

Тварин краще не пускати на меблі з моменту їх появи в будинку. Тварини повинні зрозуміти, що для них це заборонена зона. Двері в кімнату з меблями краще закривати. Це допоможе запобігти появі неприємних сюрпризів на дивані.


Часті помилки


Прибирати запах з м'яких меблів потрібно грамотно і своєчасно. У цій справі абсолютно не допомагають різні освіжаючі спреї. Вони дезодорують тільки повітря в кімнаті, а диван не перестане пахнути.

Усунути запах з дивана можна народними або професійними методами, але потрібно не нашкодити оббивці. Для цього варто дотримуватися кількох умов:

1. Для темної оббивки або вироби з кольорових тканин не підійде відбілювач або препарат з хлоркою. Вони негативно позначаться на її кольорі.

2. Для усунення запаху зі шкіряною поверхні не потрібно застосовувати сильні хімічні реагенти.

3. Потрібно обов'язково слідувати інструкції при роботі з професійними засобами.

Щоб позбутися від запаху оцту на м'яких меблів, є два ефективних способу. У багатьох ситуаціях для очищення дивана застосовуються такі дії:

1. Поверхня протирається губкою, заздалегідь змоченою в засобі, в який входять: вода (5 л.), пральний порошок, шо підходить для вовняних і синтетичних виробів (2 стол. ложки), нашатир (1 стол. ложка). Залишки засобу усуваються вологою ганчірочкою, а меблі просушуються феном.

2. Проблемна ділянка змочується водою. Потім покривається миючим препаратом і протирається щіткою. Далі зона обробки протирається вологою ганчіркою і сушка.

З дивана можна прибрати запах оцту дуже простим способом. На проблемне місце сиплеться 2-3 чайних ложки соди. І ця маса залишається на 2-3 години, а потім віддаляється м'якою щіткою.

Підсумки

Проблемам з неприємними запахами простіше запобігти, ніж виводити хімією. Будь-яку свіжу пляму видаляти набагато простіше, ніж ту що вже в'їлася. Для полегшення своєї праці краще не привчати домашніх вихованців залишати на м'яких меблях запахи. Тоді улюблений предмет меблів не потребуватиме щоденного догляду.