RU+38 (095) 820-03-01
+38 (098) 615-41-44

Плями і пошкодження на меблів - як позбутися в домашніх умовах

Диван

Практично всім з нас хочеться, щоб красиві і зручні меблі служила якомога довше і мала первозданний вигляд. Але, на жаль, банальні необережність і неакуратність, неуважність, дитячі пустощі, природні інстинкти чотириногих улюбленців та інше призводять до того, що на ній з'являються різні плями, часто важко виводяться, і пошкодження - від подряпин на дверцятах шафи або серванта до дірок в оббивці дивана або крісла. А в усьому цьому естетичного, звичайно ж, нуль цілих і стільки ж десятих.
І відразу стає актуальним питання: «Що ж робити далі?» Залишати все як є - само собою, що не хочеться від слова «зовсім», викидати згиджені з перерахованих вище причин меблі шкода, а як виправити ситуацію - про це знає далеко не кожен.
Але в більшості випадків завдяки досвіду, накопиченому і переданим нам не одним поколінням майстерних і кмітливих людей, що мають тягу до експериментів в побутових ситуаціях, і сучасним розробкам фахівців-технологів (наприклад, зі шкіряною оббивкою і її замінниками відмінно «взаємодіє» так звана «рідка шкіра »), відновити постраждалу річ цілком реально. Як це зробити, буде і розказано нижче.

Позбавляємося від подряпин

Щоб прибрати подряпини, знадобляться оцет і рослинне масло. Їх потрібно з'єднати в рівних пропорціях. Отриманою сумішшю слід змочити м'яку ганчірочку і обережно протерти ушкоджену ділянку меблів. Після цього необхідно трохи почекати, поки оброблена поверхня повністю висохне, а потім «відшліфувати» її м'якою ганчіркою, змоченою в політурі.
Підійде для того щоб позбутися від подряпин на меблях, і суміш з льняного масла і спирту. Зазначені компоненти змішують, як і в попередньому способі, в співвідношенні 1:1. Подальші дії теж аналогічні.
Дрібні подряпини на темній поверхні найзручніше зафарбувати йодом. Спочатку очищаємо і знежирюємо область, з якої будемо працювати. Добре справляється з цим завданням засіб для миття посуду, розведений у воді. Потім переходимо до фарбування. Домогтися потрібного кольору можна нанесенням декількох шарів йоду на подряпане місце або розведенням його в воді до отримання бажаного відтінку.
Глибокі подряпини допоможе прибрати мастика, приготована з скипидару і розтопленого воску. Наведені компоненти слід з'єднати в пропорції 3: 4, вийшла пасту нанести на пошкоджену ділянку і відполірувати м'якою ганчіркою.

Позбавляємося від жирних плям

Вони можуть з'явитися:

  • на тканини, якщо у вас м'який куточок обтягнутий нею;
  • на шкірі або кожзамі, якщо його верх з них;
  • на дерев'яній «нескользкой» поверхні, наприклад, на поручні крісла або на ніжці стільця, на боковині шафи;
  • на лакованій поверхні корпусних меблів - найчастіше на дверцятах шафи або серванта, на столі.

Розберемося, як же від них позбутися в кожному конкретному випадку.

На тканинній оббивці

Варто відзначити, що дану проблему, якщо вона з'явилася на тканини, найкраще вирішувати відразу, як тільки та виникла, оскільки старі сліди скрапленого жиру дуже складно очистити, а часто навіть неможливо.
Свіжоутвореними пляма з тканинної оббивки рекомендується видаляти висівками або кукурудзяним борошном. Вибраний продукт слід підігріти на чистій і сухій сковорідці, після чого ретельно втерти його в забруднене місце. В такому стані меблі слід залишити на кілька годин. Коли ж жир добре вбереться в висівки або борошно, оброблений таким чином ділянку потрібно ретельно пропилососити.
Ще один метод передбачає використання господарського мила. Невелике його кількість потрібно натерти на тертці і розчинити в теплій воді до утворення рясної піни. Отриманим розчином ретельно протирають область з плямою, для цих цілей досить зручно використовувати мочалку або ганчірку, після чого промивають чистою водою.

На шкірі або кожзамі

Для очищення шкіряної і екокожаной меблів найкраще підійдуть спеціальні засоби, призначені для догляду за сидіннями автомобіля. Дану проблему допоможуть вирішити і такі звичні продукти, як:

  • цибуля. Його рекомендується використовувати тільки на кольоровий натуральної або штучної шкіри. Просто розріжте його навпіл і протріть їм забруднену область, після чого пройдіться по поверхні вологою серветкою;
  • крохмаль. Кілька його ложок потрібно розчинити у воді, щоб по консистенції вийшла «густа кашка». Нею і слід змастити пляма. Потім чекаємо приблизно півгодини, після чого слід промити ділянку, з яким працюємо, губкою або серветкою, змоченою в чистій воді;
  • лимон. Підійде виключно для меблів, оббитою білої натуральної або еко- шкірою. Вичавленим соком необхідно окропити губку і поводити нею по жирному плямі, а потім витерти проблемну область вологою ганчіркою.

На дерев'яній поверхні

Якщо від впливу жиру постраждала дерев'яна поверхню, можна обробити її звичайним йодом. Змоченою в цьому антисептику ваткою водять по плямі, після чого промивають дану область водою.
Ще один варіант - з'єднати лимонний сік (2 ч. Ложки), нашатирний спирт (1 ч. Ложка) і воду (1 л) і отриманим розчином за допомогою серветки протерти забруднену ділянку.
Добре справляється з жиром і засіб для миття посуду, попередньо розведене у воді в пропорції 1: 1. Отриману суміш слід нанести на масну пляму, залишити на 15-20 хвилин, після чого змити.

На лакованих меблів

Її очищають за допомогою картоплі або дитячої присипки. У першому випадку овоч розрізають навпіл, обробляють їм пляма, а через 5 хвилин протирають місце забруднення сухою ганчіркою. У другому - невеликою кількістю тальку посипають проблемну ділянку, залишають на 10 хвилин, після чого протирають м'якою ганчіркою. Сліди від кошти прибирають спочатку вологою, а потім сухою серветкою.

Позбавляємося від білої плями на поверхні столу

Така неприємність дуже часто трапляється, якщо поставити гарячу чашку на незахищений нічим ділянку столу. Позбутися від плями можна декількома способами:
1. Необхідно насипати трохи солі на ганчірку, зробити з неї щось схоже на тампон і вмочити в рослинному маслі. Таким нехитрим пристосуванням слід ретельно відполірувати проблемну область аж до зникнення плями.
2. Потрібно з'єднати в рівних пропорціях сіль, одеколон і рослинне масло. Підготовлену суміш наносять на пошкоджену поверхню столу і залишають на 8-10 годин, після чого протирають сухою м'якою ганчіркою.
3. Слід змішати рослинне масло і спирт в пропорції 1: 1, вмочити в суміш вовняну тканину і колоподібними рухами водити по проблемному ділянці аж до зникнення плями.

Позбавляємося від пошкоджень на м'яких меблів

М'який диван

До таких належать дірки, порізи і тріщини. Щоб їх замаскувати, доведеться трохи попрацювати. Також не завадить наявність почуття смаку і рук, що ростуть з правильного місця. У вас з цим все в порядку? Тоді вперед!

Дірки в м'яких меблів, обтягнутою тканиною

Для усунення оних доведеться вдатися до кардинальних заходів. На тканинну оббивку слід спробувати накласти латочку - пришити або приклеїти її. Якщо є схожий шматочок матерії, вирішити проблему за допомогою вищезазначених якостей можна досить добре: хто не знав про її існування, той і не помітить, що тут було щось не так. Ідеальна маскування!
Якщо дірка виявилася дуже великою або ж оббивка розірвалася більш ніж в 3-х місцях, доведеться робити перетяжку меблів. Але такий підхід доцільний тільки в тих випадках, коли м'який куточок куплений недавно (йому менше 3-х років) або ж він досить дорогий і рідкісний. У всіх інших - вигідніше буде його змінити, ніж морочитися над вирішенням даної проблеми.

Порізи, тріщини і дірки в м'яких меблів зі шкіри та шкірозамінника

З шкіряним диваном (кріслом, стільцем) надходять у такий спосіб. На пошкоджену ділянку, попередньо повністю очищений від бруду і жиру, наносять спеціальну пасту, що називається «рідка шкіра». До речі, потрібно відразу зазначити, що завдяки різноманітності кольорів, які є у продажу, можна без проблем знайти підходящий варіант «рідкої шкіри» для лагодження практично будь-якого свого вироби.
Нею слід акуратно і ретельно заповнити весь поріз або тріщину. Якщо дефекти великі, попередньо приробити відповідну латку. Для зручності нанесення використовуйте пензлик або невелику поролонову губку, а розрівнюйте лінійкою або непотрібної пластиковою карткою.
Далі ремонтованих поверхню покривають тряпичной серветкою і проходять по ній теплою праскою, щоб допомогти вся волога не випарується. Не забороняється просто залишити її висихати.
До речі, подібний метод підійде і для усунення дефектів на меблях, покритих штучною шкірою.

Ну а найкраще, звичайно ж, спробувати запобігти утворенню плям, подряпин, дірок, порізів і тріщин на меблях, ніж потім позбавлятися від них. Тому необхідно завжди бути уважними і акуратними, стежити за дітьми і домашніми вихованцями, і що теж важливо, своєчасно подбає про придбання чохлів або накидок для м'яких меблів, скатертин для столів (зараз їх можна купити на будь-який смак, в різних стильових рішеннях і всіляких забарвлень ). Їх легко прати, а в разі «форс-мажорній» ситуації змінити на інші буде набагато вигідніше, ніж купувати новий диван, крісло або стіл.