RU+38 (095) 820-03-01
+38 (098) 615-41-44

Бажаєте спробувати зробити перетяжку м'яких меблів самостійно?

Можливо наші поради допоможуть Вам виконати прості види робіт!

перетяжка дивана до і після

Практично кожна людина в своєму житті хоч раз стикається з таким поняттям, як перетяжка меблів. Що ж вона має на увазі? Перетяжка меблів - це просто заміна оббивного матеріалу на улюбленому дивані або кріслі. Необхідність в цьому може виникнути з багатьох причин. Це може бути через те, що з часом потріскався або обліз шкірозамінник або протерся (забруднився) в деяких місцях текстиль, або ж пошкодження матеріалу з'явилися в результаті активних ігор домашніх тварин. Причини можна перераховувати довго, але мова в даній статті піде про те, як оновити старі меблі своїми руками. Ви, безсумнівно, можете придбати нові меблі, але давши друге життя своєму дивану, вклавши в цю працю душу і любов, ви полюбите результат своєї роботи, загордитеся проробленим своїми руками перевтіленням! Детально розглянемо всі необхідні матеріали та інструменти, а також весь процес роботи в деталях. Тож почнемо.

Підготовка інструменту і вибір матеріалу

Для роботи вам знадобляться:

  - степлер (бажано електричний) для меблів і скоби;
  - оббивний матеріал;
  - непотрібна викрутка, щільний ніж або долото для того, щоб можна було підчепити старі скоби;
  - плоскогубці або круглогубці для їх вилучення і, можливо, шуруповерт або викрутки, щоб зняти заважають деталі.

Вибору матеріалу

зразки тканин

Що ж стосується вибору матеріалу, то тут все залежить неодмінно від ваших уподобань і можливостей. Це може бути шкіра, як натуральна, так і штучна, або текстиль. Але так як штучна шкіра не є довговічною, рекомендуємо вам вибирати між натуральною шкірою і текстилем. Для перетяжки дивана середнього розміру буде потрібно близько 8 метрів матеріалу при ширині 1,5 м. Якщо розглядати бюджетний варіант текстилю, то найкраще підійде гобелен. Він коштує дешевше, ніж оббивний матеріал, але в той же час досить практичний. Гобелен міцний, несипкий матеріал. Його структура дозволяє просто обрізати затяжку що з'явилася, не побоюючись появи дірки після цього. У забарвленні перевагу варто віддати дрібному візерунку, однотонному матеріалу або хаотично розташованому принту - це дозволить зменшити витрати тканини.

Якщо ж ви все-таки зупинили свій вибір на шкірі, то намагайтеся придбати шкіру товщиною не більше 3 мм, так як, швидше за все, ви не знайдете шматок відповідний за розміром і доведеться зшивати окремі деталі між собою, щоб отримати необхідний відріз, а це додасть складнощів в майбутній роботі. Найкраще працювати зі шкірою товщиною не більше 1,5 мм. Важливо враховувати і той факт, що в процесі перетяжки шкіра повинна бути сухою: адже якщо шкіра буде мокрою, то вона буде більш еластична, але при висиханні дасть велику усадку і сильно натягнеться, що може привести до несподіваного результату. У даній статті ми будемо розглядати більш економний варіант з використанням гобелена. Тож почнемо.

Покроковий процес перетяжки м'яких меблів своїми руками

Тепер давайте розберемо весь процес перетяжки старих меблів поетапно:

1) Візуальний огляд меблів що перетягуються

огляд ремонтованої меблів

Для початку необхідно уважно оглянути меблі що ремонтуються з усіх боків. Необхідно зрозуміти, як вони розбираються, які деталі можна зняти, щоб вони не заважали. Як правило, демонтаж проводиться в зворотному порядку від монтажу. Якщо ви не впевнені в тому, що запам'ятаєте всю послідовність дій, ви можете робити фото всього процесу демонтажу або записати його на відео. В майбутньому це допоможе вам швидко і правильно закінчити роботу.

2) Копіткий демонтаж старої оббивки

стара оббивка на дивані

Можливо, під час огляду ви не побачите, де закріплена оббивка, в таких випадках повинні бути накладки, які приховують місце кріплення тканини. Найчастіше ці накладки тримаються за допомогою клею або штифтами. Якщо у вас такі є, їх необхідно дуже акуратно зняти, піддівши стамескою. Намагайтеся не пошкодити поверхню! Зніміть всі кріплення і складіть окремо, бажано в якусь ємність, щоб нічого не загубилося. Наступним кроком буде видалення всіх скоб, якими кріпиться матеріал. Коли стара оббивка буде демонтована, можна сміливо приступати до монтажу нового матеріалу.

3) Процес заміни тканини

процес заміни тканини

Процес заміни тканини не дуже відрізняється від процесів роботи на швейній машинці. Для правильного розкрою нового матеріалу найкраще використовувати старі деталі, які ви зняли, як лекала, додавши до них по 5 см на підгин. Краї матеріалу необхідно підвертати всередину, щоб в процесі експлуатації тканина не почала сипатися. Якщо прикласти перший край лицьовою стороною до поверхні меблів і прикріпити його скобами по виворітній стороні, а потім натягнути, то тоді скоби виявляться всередині, що зробить зовнішній вигляд більш охайним. Натягнувши матеріал досить щільно, другий край необхідно підвернути і прокласти велику кількість скоб вже по лицьовій стороні. Оптимальна відстань між металевими скобами 1,8-2 см. Головне - дотримуватися рівномірнтго натягу матеріалу. Після того як оббивка рівномірно розподілена і закріплена, необхідно встановити на місце всі планки і накладки, використовуючи клей.

Якщо ви поставилися до цієї роботи серйозно, дотримувалися порад і зробили все правильно, то результат перевершить всі ваші очікування. Ваші старі меблі заграють новими фарбами і будуть ще довго служити вашому комфортному відпочинку!


Компанія «Перетяжка меблів» все рада буде здійснити для Вас перетяжку меблів на високому професійному рівні в Києві! Звертайтеся!