RU+38 (095) 820-03-01
+38 (098) 615-41-44

Що таке реставрація м'яких меблів?

Купити новий диван або м'який гарнітур замість старих меблів, яка втратила колишній лиск, не складає труднощів. Асортимент товару меблевих салонів може задовольнити смак будь-якого покупця і на будь-який гаманець.

Але іноді зовсім не хочеться розлучатися з коханим диваном або кріслом, особливо якщо він виконаний в ті часи, коли словосполучення «знак якості», не було порожнім звуком, а каркас м'якого комплекту виконувався з натурального матеріалу.

Щоб «вдихнути» нове життя в старий м'який гарнітур, досить звернутися до професійних майстрів з реставрації диванів, крісел, матраців для ліжок.

Довірившись фахівцям, замовник виграє двічі: продовжує користуватися зручними «обжитими» меблями і не витрачається на придбання нового предмета меблювання, що коштує значно дорожче, ніж оплата відновлювальних робіт.

диван

Види реставраційних заходів, виконуються комплексно або вибірково, залежно від того, який потрібний ремонт:

  • відтворення дерев'яних частин каркасу предмета меблювання;
  • ремонт або заміна пружин і внутрішнього наповнення;
  • відновлення фактури зовнішнього покриття підлокітників, ніжок і спинки;
  • заміна оббивного матеріалу.

Всі операції по ремонту меблів, рекомендується виконувати в умовах спеціалізованих майстерень. Тільки тут дотримується мікроклімат приміщення, необхідний в процесі реставрації предметів меблювання. Особливо це стосується антикварних меблів.

Етапи проведення комплексного ремонту:

Демонтаж

Детально оглядають кожен елемент на наявність прихованих пошкоджень. Очищення всіх деталей від пилу та інших забруднень. Видалення пошкодженої оббивки, виконується акуратно, щоб не пошкодити конфігурацію. Надалі її використовують в якості викрійки для нового оббивного матеріалу. Діагностується надійність кріплень, в разі необхідності, виконується заміна кріплення.

Реконструкція

Реставрація дерев'яних деталей: відновлення цілісності поверхні зовнішніх дерев'яних елементів, виготовлення і монтаж зламаних деталей каркаса.

Відтворення декоративного оформлення

Відновлення лакофарбового покриття дерев'яних частин конструкції. Склад нового фарбувального матеріалу, повинен повністю збігатися зі старим як по фактурі, так і за кольором.

Перетяжка

Виконується з урахуванням особливостей технології, яка застосовувалася в процесі виробництва. Її порушення, загрожує ризиком повної деформації конструкції, що вплине на можливість подальшої експлуатації меблів. За допомогою спеціальних інструментів, проводиться ремонт пружин. Якщо пружини вже не підлягають виправленню, то їх замінюють новим блоком. Внутрішній наповнювач (поролон, ватин або синтепон) також підлягає заміні.

Оббивка

Вибір найбільш якісного матеріалу, при якому враховуються такі характеристики - естетичність, високий ступінь зносостійкості, гігієнічність і екологічна безпека.

Фінальна процедура - складання предмета реставрації.

Щоб повернути старим меблям колишній вигляд і функціональність, потрібна участь досвідчених фахівців, які володіють навиком робіт і знанням всіх нюансів при виконанні реставраційних робіт як сучасних, так і антикварних меблів.